Пређи на садржај

Такође погледајте:
U+6642, 時
CJK UNIFIED IDEOGRAPH-6642

[U+6641]
ЦЈК јединствени идеограми
[U+6643]

(кинески)

Објашњење.

Изговор:

пинјин: shí  
Аудио: (датотека)
Шаблон:zh-cir

Радикал:

072093

Значења:

...

Примери:

 1. 23 
  1. 23 Nà shí, yà xī duō fú suǒ chū de zhǔyì, hǎoxiàng rén wèn shén dehuà yīyàng. Tā xīrì gěi dà wèi jīnrì gěi yā shālóng suǒ chū de zhǔyì, dōu shì zhèyàng.
   1. 23. И савет који даваше Ахитофел у оно време беше као да би ко Бога упитао; такав беше сваки савет Ахитофелов и у Давида и у Авесалома.
    1. 2 Сам. 15:12, 2 Сам. 15:31
     1. 22 [[]] xx

Синоними:

...


Хомофони:

...

Хомографи:

...

ХСК ниво:

...

Асоцијације:

...

Изведене речи:

...


Сродни чланци са Википедије:


Преводи

 • Енглески:
 • Француски:
 • Немачки:
 • Италијански:
 • Шпански:
 • Португалски:
 • Арапски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Грчки:
 • Бугарски:
 • Шведски:

Референце

Шаблон:Kateg

[archchinese.com [1]]