Извор: Викиречник

(Кинески)

Објашњење.

Изговор:

пинјин:  
Loudspeaker.svg
(датотека)

Радикал:

30

Значења: #и (везник)

Примери:

 1. 他和我一样高。Он и ја смо исте висине.
 2. 21 水中滋生生命動物. 看著
  1. 21 Shén jiù zào chū dà yú, hé shuǐzhōng suǒ zīshēng gè yàng yǒu shēngmìng de dòngwù, gè cóng qí lèi. Yòu zào chū gè yàng fēiniǎo, gè cóng qí lèi. Shén kànzhe shì hǎo de.
   1. 21. И створи Бог китове велике и све живе душе што се мичу, што проврвеше по води по врстама својим, и све птице крилате по врстама њиховим. И виде Бог да је добро;
    1. 20 22

Синоними:

...

Хомофони:

Хомографи:

...

ХСК ниво:

1

Асоцијације:

...

Изведене речи:

...

Сродни чланци са Википедије:

Преводи

 • Енглески: [1] a en
 • Француски:
 • Немачки:
 • Италијански:
 • Шпански:
 • Португалски:
 • Арапски:
 • Руски:
 • Грчки:
 • Бугарски:
 • Шведски:

Референце

 • [archchinese.com [1]]

Шаблон:Pleco