Пређи на садржај

喝酒

喝酒 (кинески)

Објашњење.

Изговор:

пинјин: транскрипција  
Аудио: noicon(датотека)

Радикал:

...

Шаблон:Тетрада

Значења:

...

Примери:

Викицитати1. Мојсијева, глава 19

 1. 35 於是那夜他們父親喝酒女兒起來父親幾時幾時起來父親知道
  1. 35 yúshì nà yè tāmen yòu jiào fùqīn hējiǔ, xiǎo nǚ'ér qǐlái yǔ tā fùqīn tóng qǐn. Tā jǐshí tǎng xià, jǐshí qǐlái, fùqīn dōu bù zhīdào.
   1. 35. Па и то вече дадоше оцу вина, и уставши млађа леже с њим, и он не осети ни кад она леже ни кад устаде.
    1. 34 36

Синоними:

 1. 飲酒饮酒 (yǐnjiǔ)
(non-standard) 吃酒 (chījiǔ)


Хомофони:

...

Хомографи:

...

ХСК ниво:

...

Асоцијације:

...

Изведене речи:

...


Сродни чланци са Википедије:

喝酒


Преводи

 • Амхарски:
 • Арапски:
 • Африканс:
 • Бугарски:
 • Дански:
 • Енглески:
 • Француски:
 • Грузијски:
 • Грчки:
 • Хебрејски:
 • Хинди:
 • Италијански:
 • Јапански:
 • Кмерски:
 • Корејски:
 • Мађарски:
 • Немачки:
 • Непалски:
 • Норвешки:
 • Португалски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Тамилски:
 • Украјински:
 • Шведски:
 • Шпански:

Референце