смрт

Пређи на навигацију Пређи на претрагу

Македонски[уреди]

Етимологија[уреди]

Од Прасловенски *sъmьrtь.

Именица[уреди]

смрт (smrtf (uncountable)

  1. death

Inflection[уреди]


Српскохрватски[уреди]

Етимологија[уреди]

Од Прасловенски *sъmьrtь.

Изговор[уреди]

  • (file)

Именица[уреди]

смр̏т (потребна транслитерацијаf (Латински правопис smȑt)

  1. death

Деклинација[уреди]

Изведени термини[уреди]