месец

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

месец

месец (српски, lat. mesec)[уреди]

Лунарна либрација

Именица[уреди]

месец, м

Значења:

  1. период од тридесет или приближно тридесет дана у нашем календару [1]

  2. небеско тело [1]


Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд 2008, ISBN 978-86-86673-09-1

Напомене[уреди]


Изведене речи: месец

5
  1. месец
  2. месе есец
  3. мес есе сец
  4. ме ес се ец
  5. м е с е ц
1/А Пар 2/Б Пар 3/В Пар 4/Г Пар 5/Д
1 1 2 2 3 3 4 3 5
1 1:2002аб 12 2:3033 23 3:4064 34 4:5095 45
321 123 1:2:300033[[абв]] 234 2:3:400964 234 3:4:501895 345 543
м 1 е 1:2:3:4 (00000964) с 2:3:4:5 (00028895) е 5 ц

Фузи ћирилица: месец

+

+

++

++

+++

+++


+++++++++++++++

Проширени садржај


++++++++++++++++++++++++++++


+++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++

циклична група
Paley13.svg🁣🀲🀳🂓
О слици