кокошка

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

кокошка

кокошка (српски, lat. kokoška)[уреди]

Именица[уреди]

кокошка, ж

Значења:

  1. лат. Gallus domesicus [1]
  2. глупа женска особа [1]

Синоними:

  1. домаћа кокошка, кокош, хип. кока хип. [1]
  2. нар. крава нар., гуска нар., коза нар., овца нар., цепаница нар., тиква нар., будала [1]

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Ћосић, Павле (2008) Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд, →ISBN

Напомене[уреди]