затомљен

Пређи на навигацију Пређи на претрагу

затомљен

затомљен (српски, lat. zatomljen)[уреди]

Придев[уреди]

затомљен , , прид.

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) сакривен, скривен, прикривен, притајен, забашурен, тајни, латентан, неприметан [1][н 1]

  2. (значење изведено преко синонима) дотучен, порушен, растурен, сатрвен, сатрвен, разграђен, скршен, девастиран, разрушен, ојађен, скрхан, руиниран, упропашћен, разорен, срушен, затрт, разбијен, здробљен, згромљен, сможден, смрвљен [1][н 1]

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд 2008, ISBN 978-86-86673-09-1

Напомене[уреди]

  1. 1,0 1,1 Ово значење је изведено преко синонима. Молимо вас да замените овај шаблон одговарајућим описом значења.