Пређи на садржај

руиниран

руиниран

руиниран (српски, lat. ruiniran)[уреди]

Придев[уреди]

руиниран , , прид.

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) дотучен, порушен, растурен, сатрвен, сатрвен, разграђен, скршен, девастиран, разрушен, ојађен, скрхан, упропашћен, разорен, срушен, затрт, разбијен, здробљен, згромљен, сможден, затомљен, смрвљен [1][н 1]

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд 2008, ISBN 978-86-86673-09-1

Напомене[уреди]

  1. Ово значење је изведено преко синонима. Молимо вас да замените овај шаблон одговарајућим описом значења.