воден

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

воден

воден (српски, lat. voden)[уреди]

Придев[уреди]

воден , , прид.

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) течан, редак, жидак, водњикав, воденаст, мек [1]

  2. (значење изведено преко синонима) наквашен, воденаст, неосушен, овлажен, покисао, орошен, поливен, сквашен, натопљен, намочен, влажан [1]


Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Ћосић, Павле; et al. (гл. асистент и стручни консултант Бојана Ђорђевић) (2008). Речник синонима. Београд: Kornet. ISBN 978-86-86673-09-1.  (COBISS)

Напомене[уреди]

Изведене речи: воден

5
  1. воден
  2. воде оден
  3. вод оде ден
  4. во од де ен
  5. в о д е н
1/А Пар 2/Б Пар 3/В Пар 4/Г Пар 5/Д
1 1 2 2 3 3 4 3 5
1 1:2002аб 12 2:3033 23 3:4064 34 4:5095 45
321 123 1:2:300033[[абв]] 234 2:3:400964 234 3:4:501895 345 543
в 1 о 1:2:3:4 (00000964) д 2:3:4:5 (00028895) е 5 н

Фузи ћирилица: воден

+

+

++

++

+++

+++


+++++++++++++++

Проширени садржај


++++++++++++++++++++++++++++


+++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++

циклична група
Paley13.svg🁣🀲🀳🂓
О слици