Пређи на садржај

воден

воден

воден (српски, lat. voden)[уреди]

Придев[уреди]

воден , , прид.

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) течан, редак, жидак, водњикав, воденаст, мек [1]

  2. (значење изведено преко синонима) наквашен, воденаст, неосушен, овлажен, покисао, орошен, поливен, сквашен, натопљен, намочен, влажан [1]

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Ћосић, Павле; et al. (гл. асистент и стручни консултант Бојана Ђорђевић) (2008). Речник синонима. Београд: Kornet. ISBN 978-86-86673-09-1.  (COBISS)

Напомене[уреди]

Шаблон:Peton