сиxтеен

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

Енглески[уреди]

Алтернативе формс[уреди]

  • Сyмболиц: 16
  • Роман: XVI

Етyмологy[уреди]

Фром Средњи Енглески сеxтене, сиxтене, фром Стари Енглески сиеxтīене, сиxтēне, сиxтyне, фром Пра-Германски *сехстехун. Цогнате wитх Западни Фризијски сецхстјин, Холандски зестиен, Немачки сецхзехн, Дански секстен.

Пронунциатион[уреди]

Нумерал[уреди]

сиxтеен

  1. Тхе цардинал нумбер оццурринг афтер фифтеен анд бефоре севентеен, репресентед ин Арабиц нумералс ас 16 анд ин Роман нумералс ас XVI.

Релатед термс[уреди]

Транслатионс[уреди]

Сее алсо[уреди]

Анаграмс[уреди]