acqua

Пређи на навигацију Пређи на претрагу
Такође погледајте: Acqua

Шаблон:Titl

српски[уреди]

вода

вода (српски, ћир. voda)

Преводи[уреди]

Corsican[уреди]

Корзички Википедија има чланак на:
Википедија co

Етимологија[уреди]

Од Латински aqua, од Пра-Италијански *akʷā, од Пра-Индо-Европски *h₂ekʷeh₂.

Именица[уреди]

acqua f

 1. water

Шаблон:Titl

Изговор[уреди]

 • МФА(кључ): /ˈak.kwa/, [ˈäkkwä]
 • (file)
 • Риме: -akkwa
 • Хифенација: àc‧qua

Етимологија 1[уреди]

Од Латински aqua, од Пра-Италијански *akʷā, од Пра-Индо-Европски *h₂ekʷeh₂.

Италијански Википедија има чланак на:
Википедија it
acqua di mareseawater

Алтернативни облици[уреди]

Именица[уреди]

acqua f (plural acque)

  1. (rowing)
   Изведени термини[уреди]
  2. Видите такође[уреди]