Пређи на садржај

U+660F, 昏
CJK UNIFIED IDEOGRAPH-660F

[U+660E]
ЦЈК јединствени идеограми
[U+6610]

(кинески)

Објашњење.

Изговор:

пинјин: hūn  
Аудио: noicon(датотека)

Радикал:

072

Шаблон:Тетрада

Значења:

...

Примери:

ВикицитатиЗахарија, глава 12

 1. 2 我必使耶路撒冷 被圍困的時候、向四圍列國的民成為令人昏醉的杯.這默示也論到猶大 。〔或作猶大 也是如此〕
  1. 2 Wǒ bì shǐ yēlùsālěng bèi wéikùn de shíhòu, xiàng sìwéi lièguó de mín chéngwéi lìng rén hūn zuì de bēi. Zhè mò shì yě lùn dào yóudà.〔Huò zuò yóudà yěshì rúcǐ〕
   1. 2. Ево, ја ћу учинити Јерусалим чашом за опијање свим народима унаоколо, који ће опсести Јерусалим ратујући на Јуду.
    1. Зах. 14:2
     1. 1 3

Синоними:

...


Хомофони:

...

Хомографи:

...

ХСК ниво:

...

Асоцијације:

...

Изведене речи:

 1. 人約黃昏人约黄昏
 2. 兩目昏花两目昏花
 3. 利令智昏
 4. 合昏
 5. 嚇昏吓昏
 6. 大昏


Сродни чланци са Википедије:


Преводи

 • Амхарски:
 • Арапски:
 • Африканс:
 • Бугарски:
 • Дански:
 • Енглески:
 • Француски:
 • Грузијски:
 • Грчки:
 • Хебрејски:
 • Хинди:
 • Италијански:
 • Јапански:
 • Кмерски:
 • Корејски:
 • Мађарски:
 • Немачки:
 • Непалски:
 • Норвешки:
 • Португалски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Тамилски:
 • Украјински:
 • Шведски:
 • Шпански:

Референце

Спољашње везе

 • [archchinese.com [1]]
 • [[]]