осамдесет

осамдесет (српски)

Падеж Једнина Множина
Номинатив ... ...
Генитив ... ...
Датив ... ...
Акузатив ... ...
Вокатив ... ...
Инструментал ... ...
Локатив ... ...

Слогови: ...,  мн. ...

Изговор:

IPA: [...]  
Аудио: noicon(датотека)

Значења:

...

Порекло:

...

Примери:

 1. 8. И од синова Севатијиних Зевадија син Михаилов и с њим мушкиња осамдесет;
  1. 8 屬示法提雅的子孫有米迦勒的兒子西巴第雅.著他有男丁八十[1]
   1. 8 shǔ shì fǎ tí yā de zi sūn yǒu mǐ jiā lēi de r zi xi ba dì yā. tóng zhe tā yǒu nán dīng bā shí。


Преводи

 • Енглески:
 • Италијански:
 • Немачки:
 • Шпански:
 • Француски:
 • Фински:
 • Грчки:
 • Руски:
 • Португалски:
 • Македонски:
 • Арапски:
 • Мађарски:
 • Бугарски:

Сродни чланци са Википедије:

осамдесет

 1. 以斯拉記 8 章[1]