Пређи на садржај

nana

nana

Српски

nana (српски, ћир. нана)

Падеж Једнина Множина
Номинатив nana nane
Генитив nane nana
Датив nani nanama
Акузатив nanu nane
Вокатив nano nane
Инструментал nanom nanama
Локатив nani nanama


Именица

nana, ж

Значења:

  1. лат. Mentha piperita [1]

Порекло:

  1. iz persiskog preuzeta reč نعنا (čita se) nana sa istovetnim značenjem kao i u srpskom jezikuПреводи

Сродни чланци са Википедије:

Чланак у Википедији „nana

Референце

  1. 1,0 1,1 Ћосић, Павле; et al. (гл. асистент и стручни консултант Бојана Ђорђевић) (2008). Речник синонима. Београд: Kornet. ISBN 978-86-86673-09-1.  (COBISS)

Напомене