дете

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

дете

дете (српски)

Падеж Једнина Множина
Номинатив дете деца
Генитив детета деце
Датив детету деци
Акузатив дете децу
Вокатив дете децо
Инструментал дететом децом
Локатив детету деци


Слогови: де-те, множина: де-ца


Изговор:

IPA: [...]  
Loudspeaker.svg175px(датотека)

Значења:

[1] Људско биће од рођења до пубертета


Сродни чланци са Википедије:

[1] дете

Сличне речи:

Изведене речи: дете

4
  1. дете
  2. дет ете
  3. де ет те
  4. д е т е
Распоред домина од четири слова
1/А Пар 2/Б Пар 3/В Пар 4/Г
1 1 2 2 3 3 4
1 1:2002аб 12 2:3033 23 3:4064вг 34
321 123 1:2:300033[[абв]] 123 2:3:400964 234 432
д 1 е 1:2:3:4 (00000964) т 4 е
Фузи ћирилица: дете

+

+

++

++

+++

+++


+++++++++++++++

Проширени садржај


++++++++++++++++++++++++++++


+++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++

циклична група
Paley13.svg🁣🀲🀳🂓
О слици