десет

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

десет (српски)

Слогови: де-сет

Изговор:

IPA: [...]  
Loudspeaker.svg
(датотека)

Значења:

Број 10

Скраћенице:

Ар. 10
Рим. X

Порекло:

Синоними:


Супротне речи:

Примери:

 1. 12 屬押甲的子孫有哈加坦的兒子約哈難.著他有男丁一百一十[1]
  1. 12 shǔ yā jiǎ de zi sūn yǒu hā jiā tǎn de r zi yuē hā nán. tóng zhe tā yǒu nán dīng yī bǎi yī shí。
  2. 12. И од синова Азгадових Јоанан син Акатанов и с њим мушкиња сто и десет;

Изреке и пословице:

Асоцијације:

Изведене речи:


Преводи

Сродни чланци са Википедије:

десет

Изведене речи: десет

5
 1. десет
 2. десе есет
 3. дес есе сет
 4. де ес се ет
 5. д е с е т
1/А Пар 2/Б Пар 3/В Пар 4/Г Пар 5/Д
1 1 2 2 3 3 4 3 5
1 1:2002аб 12 2:3033 23 3:4064вг 34 4:5095гд 45
321 123 1:2:300033[[абв]] 234 2:3:400964 234 3:4:501895 345 543
д 1 е 1:2:3:4 (00000964) с 2:3:4:5 (00028895) е 5 т

Фузи ћирилица: десет

+

+

++

++

+++

+++


+++++++++++++++

Проширени садржај


++++++++++++++++++++++++++++


+++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++

циклична група
Paley13.svg🁣🀲🀳🂓
О слици
 1. 以斯拉記 8 章[1]