Азербејџан

Азербејџан

Српски

Азербејџан (српски, lat. Azerbejdžan)

Падеж Једнина Множина
Номинатив Азербејџан
-
Генитив Азербејџана
-
Датив Азербејџану
-
Акузатив Азербејџан
-
Вокатив Азербејџану
-
Инструментал Азербејџаном
-
Локатив Азербејџану
-


Именица

Азербејџан, ж

Изговор:

IPA: [...]  
Аудио: noicon(датотека)
Застава
Азербејџан (зелено)

Слогови: А-зер-беј-џан


Значења:

[1.] Највећа је држава на јужном Кавказу.

Скраћенице:

[1.1.] ИСО 3166: AZ, AZE
[1.2.] Интернет домен: .az

Порекло:

Синоними:

...


Примери:

[1.1.] Азербејџан на истоку има излаз на Каспијско језеро.

Асоцијације:

Изведене речи:

Азербејџанац становник Азербејџана
Азербејџанка становница АзербејџанаПреводи

Референце

Сродни чланци са Википедије:

[1] Азербејџан

Државе у Европи:

Албанија | Андора | Аустрија | Белгија | Белорусија | Босна и Херцеговина | Бугарска | Ватикан | Грчка | Данска | Естонија | Ирска | Исланд | Италија | Кипар | Летонија | Литванија | Лихтенштајн | Луксембург | Македонија | Малта | Молдавија | Монако | Немачка | Норвешка | Пољска | Португал | Румунија | Русија | Сан Марино | Словачка | Словенија | Србија | Турска | Украјина | Мађарска | Уједињено Краљевство | Финска | Француска | Холандија | Хрватска | Црна Гора | Чешка |Швајцарска | Шведска | Шпанија |