тинта

tinta

tinta (српски, ћир. тинта)[уреди]

Именица[уреди]

tinta, ж

Облици:

  1. tȋnta [1]

Примери:

  1. Bȉo je šȅpav, siròma, tȇško je naùčio da pȋše s tȋntom; fùrtum prȍspe, pa zakr̀mači lȋs, ȍndak dréči, a nè sme da se cȇpa, pa sȁmo kùbure š njȋm. Бока Суботица Ђурђево Ново Милошево Јаша Томић Шурјан Неузина [1]


Синоними:

  1. mastilo [1]


Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 1,2 Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, приредили мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић и др Драгољуб Петровић, Матица српска, Нови Сад.

Напомене[уреди]