б

Такође погледајте: B и Додатак:Варијанте од "b"

међународноb U+0062, b
LATIN SMALL LETTER B
a
[U+0061]
Основни латински c
[U+0063]
U+FF42, b
FULLWIDTH LATIN SMALL LETTER B

[U+FF41]
Halfwidth and Fullwidth Forms
[U+FF43]
Енглески Википедија има an article на:
Википедија

b (српски)

Падеж Једнина Множина
Номинатив ... ...
Генитив ... ...
Датив ... ...
Акузатив ... ...
Вокатив ... ...
Инструментал ... ...
Локатив ... ...

Слогови: ...,  мн. ...

Изговор:

IPA: [...]  
Аудио: noicon(датотека)

Значења:

...

Порекло:

...

Примери:

...

Навигатор

... ... e f ... ...
h g ... a ... ... ...
... ... c b ... ...


Преводи

 • Амхарски:
 • Енглески:
 • Италијански:
 • Немачки:
 • Шпански:
 • Француски:
 • Фински:
 • Грчки:
 • Корејски:
 • Непалски:
 • Хинди:
 • Руски:
 • Португалски:
 • Македонски:
 • Хебрејски:
 • Арапски:
 • Мађарски:
 • Бугарски:
 • Кинески:
 • Грузијски:
 • Тамилски:
 • Тибетански:

Сродни чланци са Википедије:

b

Суфикс

ba, bb, bv, bg, bd, , be, , bz, bi, bj, bk, bl, blj, bm, bn, bnj, bo, bp, br, bs, bt, , bu, bf, bh, bc, , bdž,

Префикс

ab, bb, vb, gb, db, đb, eb, žb, zb, ib, jb, kb, lb, ljb, mb, nb, njb, ob, pb, rb, sb, tb, ćb, ub, fb, hb, cb, čb, džb, šb