Грузија

Грузија

Српски

Грузија (српски, lat. Gruzija)

Падеж Једнина Множина
Номинатив Грузија
-
Генитив Грузије
-
Датив Грузији
-
Акузатив Грузију
-
Вокатив Грузијо
-
Инструментал Грузијом
-
Локатив Грузији
-


Именица

Грузија, ж

Изговор:

IPA: [...]  
Аудио: noicon(датотека)
Застава
Грузија (зелено)

Слогови: Гру-зи-ја


Значења:

[1.] Држава на Кавказу.

Скраћенице:

[1.1.] ИСО 3166: GE, GEO
[1.2.] Интернет домен: .ge

Порекло:

Синоними:

...


Примери:

[1.1.] Грузија на западу има излаз на Црно море.

Асоцијације:

Изведене речи:

Грузијац становник Грузије
Грузијка становница ГрузијеПреводи

Референце

Сродни чланци са Википедије:

[1] Грузија

Државе у Европи:

Албанија | Андора | Аустрија | Белгија | Белорусија | Босна и Херцеговина | Бугарска | Ватикан | Грчка | Данска | Естонија | Ирска | Исланд | Италија | Кипар | Летонија | Литванија | Лихтенштајн | Луксембург | Македонија | Малта | Молдавија | Монако | Немачка | Норвешка | Пољска | Португал | Румунија | Русија | Сан Марино | Словачка | Словенија | Србија | Турска | Украјина | Мађарска | Уједињено Краљевство | Финска | Француска | Холандија | Хрватска | Црна Гора | Чешка |Швајцарска | Шведска | Шпанија |