Пређи на садржај

шкаф

škaf

Именица

[уреди]

škaf, м

Облици:

  1. škàfa [1]

Примери:

  1. Ù čīm se nòsilo bílo je škàfovi. Ȉma ovàko dvȇ rȕčke i ù tim se nòsilo kad se víno òtāče. [2] Сот Нештин [1]


Синоними:

  1. šavolj [1]
  2. karlica [2] Бечмен [1]


Референце

[уреди]
  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, приредили мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић и др Драгољуб Петровић, Матица српска, Нови Сад.
  2. 2,0 2,1 Гордана Вуковић, Терминологија куће и покућства у Војводини. Нови Сад (Филозофски факултет), 1988, 508 стр.

Напомене

[уреди]