Пређи на садржај

tašna

tašna

tašna (српски, ћир. ташна)[уреди]

Именица[уреди]

tašna, ж

Категорије: кол.


Облици:

  1. tášna, tàšna [1]
  2. tàšna Конак Добрица [2] [1]
  3. tàšna Дероње Чента Вршац [2] [1]
  4. tàšna Конак [2] [1]

Значења:

  1. Ženska torbica; ručna (obično kožna) torba. [1]
  2. Gvozdeni obruč na sredini ždrepčanika. [1]

Примери:

  1. Sa šešírom, sa kapútom, sa rukàvica, sa dȋvnom tàšnōm. Сремска Каменица Сремска Митровица [1]
  2. Ȍndak òna dr̀ži nȁše màrame, pa rukàvice, pa tášne, òna sèdi nà klūpu, a mȉ ȉgrāmo. Елемир [1]


Референце[уреди]

  1. 1,00 1,01 1,02 1,03 1,04 1,05 1,06 1,07 1,08 1,09 1,10 1,11 1,12 Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, приредили мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић и др Драгољуб Петровић, Матица српска, Нови Сад.
  2. 2,0 2,1 2,2 Гордана Вуковић—Жарко Бошњаковић—Љиљана Недељков, Војвођанска коларска терминологија. Нови Сад (Филозофски факултет), 1984, 258 стр.

Напомене[уреди]