limuzína

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

limuzína

limuzína (српски, ћир. лимузи́на)[уреди]

Именица[уреди]

limuzína, ж

Примери:

  1. Nísu ìšli ȕveče da sȅdnu na limuzínu, pa da i vȍze kojekùda. Бачинци [1]
  2. Sȁd stȏ limuzína ìdē. Лаћарак Суботица Итебеј [1]


Синоними:

  1. afto [1]Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 1,2 Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, приредили мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић и др Драгољуб Петровић, Матица српска, Нови Сад.

Напомене[уреди]