kápa

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

kápa

kápa (српски, ћир. ка́па)[уреди]

Облици:

  1. kȁpa Вашица Пачир Дероње [1] [2]

Примери:

  1. Tȏ se zòve kápa il kápac na fùruni. [1] Стари Сланкамен Бегеч [2]


Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 Гордана Вуковић, Терминологија куће и покућства у Војводини. Нови Сад (Филозофски факултет), 1988, 508 стр.
  2. 2,0 2,1 Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, приредили мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић и др Драгољуб Петровић, Матица српска, Нови Сад.

Напомене[уреди]