cet

cet

cet (српски, ћир. цет)[уреди]

Облици:

  1. cȇt [1]

Примери:

  1. Cȇtka za nȁsūvo il cȇtka zà supu. [2] Јаша Томић Сот Черевић Обреж Суботица Пачир Сомбор Бајша Дрљан Кула Лалић Турија Бачко Градиште Дероње Ђурђево Ковиљ Ђала Банатско Аранђелово Санад Мокрин Кикинда Радојево Ново Милошево Српска Црња Башаид Итебеј Меленци Житиште Конак Ботош Перлез Сакуле [1]


Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, приредили мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић и др Драгољуб Петровић, Матица српска, Нови Сад.
  2. Гордана Вуковић, Терминологија куће и покућства у Војводини. Нови Сад (Филозофски факултет), 1988, 508 стр.

Напомене[уреди]