asno

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

asno

asno (српски, ћир. асно)[уреди]

Прилог[уреди]

asno, прил.

Примери:

  1. Níje mi ȁsno da rȃdim. Црвена Црква [1]


Референце[уреди]

  1. Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, приредили мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић и др Драгољуб Петровић, Матица српска, Нови Сад.

Напомене[уреди]

Изведене речи: asno

4
  1. asno
  2. asn sno
  3. as sn no
  4. a s n o
Распоред домина од четири слова
1/А Пар 2/Б Пар 3/В Пар 4/Г
1 1 2 2 3 3 4
1 1:2002аб 12 2:3033 23 3:4064вг 34
321 123 1:2:300033[[абв]] 123 2:3:400964 234 432
a 1 s 1:2:3:4 (00000964) n 4 o
Изведене речи: asno

a s n o
asn asno ason aosn oasn
ans anso anos aons oans
san sano saon soan osan
sna snao snoa sona osna
nas naso naos noas onas
nsa nsao nsoa nosa onsa
Проширени садржај
01 asno
02 ason
03 anso
04 anos
05 aosn
06 aons
07 sano
08 saon
09 snao
10 snoa
11 soan
12 sona
13 naso
14 naos
15 nsao
16 nsoa
17 noas
18 nosa
19 oasn
20 oans
21 osan
22 osna
23 onas
24 onsa

Фузи ћирилица: asno

+

+

++

++

+++

+++


+++++++++++++++

Проширени садржај


++++++++++++++++++++++++++++


+++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++

циклична група
Paley13.svg🁣🀲🀳🂓
О слици