U+8239, 船
CJK UNIFIED IDEOGRAPH-8239

[U+8238]
ЦЈК јединствени идеограми
[U+823A]

(кинески)

Изговор:

пинјин: chuán  
Аудио: (датотека)

Радикал:

Значења:

брод, чамац

Примери:

你乘船去大连。Иди бродом до Далиена.

Синоними:


Хомофони:

Хомографи:

...

ХСК ниво:

2

Асоцијације:

...

Изведене речи:

...


Сродни чланци са Википедије:


Преводи

 • Енглески:
 • Француски:
 • Немачки:
 • Италијански:
 • Шпански:
 • Португалски:
 • Арапски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Грчки:
 • Бугарски:
 • Шведски:

Референце

Шаблон:Pleco