Пређи на садржај

聯合

to ally; to unite; to join
 
to close; to gather; to join
to close; to gather; to join; to fit; all; together
једн. and трад.
(聯合)

聯合 (кинески)

Објашњење.

Изговор:

пинјин: liánhé  
Аудио: (датотека)
Шаблон:zh-cirШаблон:zh-cir

Радикал:

...

Шаблон:Karakter Шаблон:Тетрада

Значења:

...

Примери:

Викицитати1. Мојсијева, глава 29

 1. 34 他又懷孕生子、起名叫利未、〔就是聯合的意思〕說、我給丈夫生了三個兒子、他必與我聯合。
  1. 34 Tā yòu huáiyùn shēngzǐ, qǐmíng jiào lì wèi,〔jiùshì liánhé de yìsi〕 shuō, wǒ gěi zhàngfū shēngle sān gè er zi, tā bì yǔ wǒ liánhé.
   1. 34. И опет затрудне, и роди сина, и рече: Да ако се сада већ приљуби к мени муж мој, кад му родих три сина. Зато му надеше име Левије.
    1. 33 35

Синоними:

...


Хомофони:

...


Хомографи:

...

ХСК ниво:

...

Асоцијације:

...

Изведене речи:

...


Сродни чланци са Википедије:

聯合


Преводи

 • Амхарски:
 • Арапски:
 • Африканс:
 • Бугарски:
 • Дански:
 • Енглески:
 • Француски:
 • Грузијски:
 • Грчки:
 • Хебрејски:
 • Хинди:
 • Италијански:
 • Јапански:
 • Кмерски:
 • Корејски:
 • Мађарски:
 • Немачки:
 • Непалски:
 • Норвешки:
 • Португалски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Тамилски:
 • Украјински:
 • Шведски:
 • Шпански:

Референце