ћар

ћар

ћар (српски, lat. ćar)[уреди]

Именица[уреди]

ћар, м

Синоними:

  1. асна Сомбор Бегеч [1]


Референце[уреди]

  1. Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, приредили мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић и др Драгољуб Петровић, Матица српска, Нови Сад.

Напомене[уреди]

Суфикс[уреди]

ћар
ћара, ћарб, ћарв, ћарг, ћард, ћарђ, ћаре, ћарж, ћарз, ћари, ћарј, ћарк, ћарл, ћарљ, ћарм, ћарн, ћарњ, ћаро, ћарп, ћарр, ћарс, ћарт, ћарћ, ћару, ћарф, ћарх, ћарц, ћарч, ћарџ, ћарш