црњак

црњак

црњак (српски, lat. crnjak)[уреди]

Именица[уреди]

црњак, м

Облици:

  1. -а́ка [1]

Значења:

  1. Црно вино. Сомбор[1]

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, приредили мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић и др Драгољуб Петровић, Матица српска, Нови Сад.

Напомене[уреди]