кровь

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу
Такође погледајте: кровъ

Руски[уреди]

Етимологија[уреди]

Од Прасловенски *kry, од Прабалтословенски *krūˀs, од Пра-Индо-Европски *krewh₂- (blood of a wound).

Cognate with Latin cruor (blood(shed)), Lithuanian kraujas, Welsh crau.

Изговор[уреди]

  • (file)
  • МФА(кључ): [krofʲ]

Именица[уреди]

кровь (krovʹf inan (genitive кро́ви, nominative plural кро́ви, genitive plural крове́й)

  1. (usually uncountable) blood

Деклинација[уреди]

Изведени термини[уреди]