бреза

Извор: Викиречник
Jump to navigation Jump to search

бреза

бреза (српски, lat. breza)[уреди]

Именица[уреди]

бреза, ж

Значења:

  1. лат. Betula pendula, бот. [1]

Синоними:

  1. рег. јадика рег., ~ црепуша рег., бела ~ рег., жалосна ~ рег., метла рег., бриза рег., метловина рег., метлика рег. [1]

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд 2008, ISBN 978-86-86673-09-1

Напомене[уреди]