бод

бод

бод (српски, lat. bod)[уреди]

Именица[уреди]

бод, м

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) вез, везење, урес, штрик, шав, орнамент, заклад, арх. покрстица арх., поплетица арх., улама арх., рет. ланчанац рет. [1][н 1]

  2. (значење изведено преко синонима) поен [1][н 1]

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд 2008, ISBN 978-86-86673-09-1

Напомене[уреди]

  1. 1,0 1,1 Ово значење је изведено преко синонима. Молимо вас да замените овај шаблон одговарајућим описом значења.

Суфикс[уреди]

бод
бода, бодб, бодв, бодг, бодд, бодђ, боде, бодж, бодз, боди, бодј, бодк, бодл, бодљ, бодм, бодн, бодњ, бодо, бодп, бодр, бодс, бодт, бодћ, боду, бодф, бодх, бодц, бодч, бодџ, бодш

Префикс[уреди]

бод
абод, ббод, вбод, гбод, дбод, ђбод, ебод, жбод, збод, ибод, јбод, кбод, лбод, љбод, мбод, нбод, њбод, обод, пбод, рбод, сбод, тбод, ћбод, убод, фбод, хбод, цбод, чбод, џбод, шбод