антика

Пређи на навигацију Пређи на претрагу

антика

антика (српски, lat. antika)[уреди]

Именица[уреди]

антика, ж

Значења:

  1. старо грчко-римско доба и уметност тога доба [1]

  2. старински, вредан предмет [1]
  3. (значење изведено преко синонима) прошлост, давнина, древност, класика, старина, далека прошлост, нестало време, древни период, прошло време, старо доба, рег. бирземан рег., бирвакат рег., арх. бабаземан арх., рет. претповест рет. [1]

Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд 2008, ISBN 978-86-86673-09-1

Напомене[уреди]