namagarčen

namagarčen

namagarčen (српски, ћир. намагарчен)[уреди]

Категорије: трп.


Облици:

  1. -a, -o [1]

Примери:

  1. Da sam sȃm ìspo namàgārčen, ȁjde dȅ, neg svíma ȍbećo da će da donèse kùruz, a níje ni dòšo. Надаљ Јаша Томић Шурјан Бока [1]


Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, приредили мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић и др Драгољуб Петровић, Матица српска, Нови Сад.

Напомене[уреди]