Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу
U+5144, 兄
CJK UNIFIED IDEOGRAPH-5144

[U+5143]
CJK Unified Ideographs
[U+5145]

(кинески)

Објашњење.

Изговор:

пинјин: xiōng  
Loudspeaker.svg175px(датотека)
сјунг

Радикал:

10

Тетрада: ...тетр. ...

Значења:

...

Примери:

 1. 21  命令
  1. 21 ài shén de, dāng ài dìxiōng, zhè shì wǒmen cóng shén suǒ shòu de mìnglìng.
   1. 21. И ову заповест имамо од Њега: Који љуби Бога да љуби и брата свог.
    1. 3 Мој. 19:18, Гал. 5:14, Ефес. 5:32, 1 Сол. 4:9, 1 Јов. 2:7
... ... kǒu ... ...
... ... ... ér ... ...
... ... ... ... ... ...

Синоними:

...


Хомофони:

...

Хомографи:

...

ХСК ниво:

...

Асоцијације:

...

Изведене речи:

...


Сродни чланци са Википедије:


Преводи

 • Амхарски:
 • Енглески:
 • Француски:
 • Немачки:
 • Италијански:
 • Шпански:
 • Португалски:
 • Тамилски:
 • Непалски:
 • Арапски:
 • Корејски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Грчки:
 • Бугарски:
 • Шведски:
 • Хинди:
 • Хебрејски:

Референце

Изведене речи:

5
 1. сјунг
 2. сјун јунг
 3. сју јун унг
 4. сј ју ун нг
 5. с ј у н г
1/А Пар 2/Б Пар 3/В Пар 4/Г Пар 5/Д
1 1 2 2 3 3 4 3 5
1 1:2002аб 12 2:3033 23 3:4064вг 34 4:5095гд 45
321 123 1:2:300033[[абв]] 234 2:3:400964 234 3:4:501895 345 543
с 1 ј 1:2:3:4 (00000964) у 2:3:4:5 (00028895) н 5 г

Фузи ћирилица:

+

+

++

++

+++

+++


+++++++++++++++

Проширени садржај


++++++++++++++++++++++++++++


+++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++

циклична група
Paley13.svg🁣🀲🀳🂓
О слициСпољашње везе

 • [archchinese.com [1]]
 • [[]]

Претходна Страна Наредна

 • ... broj strane ... broj strane