Пређи на навигацију Пређи на претрагу
It-世.png
U+4E16, 世
CJK UNIFIED IDEOGRAPH-4E16

[U+4E15]
ЦЈК јединствени идеограми
[U+4E17]

(кинески)

U+4E16, 世
CJK UNIFIED IDEOGRAPH-4E16

[U+4E15]
ЦЈК јединствени идеограми
[U+4E17]
Објашњење.

Изговор:

пинјин: shì  
Loudspeaker.svg
(датотека)
ши

Радикал:

001

Тетрада: ...тетр. ...

Значења:

...

Примери:

Викицитати1. Мојсијева, глава 5

 1. 7 塞特並且養女
  1. 7 Sāi tè shēng yǐ nuó shì zhīhòu, yòu huóle bābǎi líng qī nián. Bìngqiě shēng ér yǎngnǚ.
   1. 7. А родив Еноса поживе Сит осам[1] стотина седам година, рађајући синове и кћери;
    1. 6 8

Синоними:

...


Хомофони:

...

Хомографи:

...

ХСК ниво:

...

Асоцијације:

...

Изведене речи:

...


Сродни чланци са Википедије:


Преводи

 • Амхарски:
 • Енглески:
 • Француски:
 • Немачки:
 • Италијански:
 • Шпански:
 • Португалски:
 • Тамилски:
 • Арапски:
 • Корејски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Грчки:
 • Бугарски:
 • Шведски:
 • Хинди:

Референце

 1. 1. Мојсијева, глава 5[1]

Спољашње везе

Претходна Страна Наредна