Пређи на садржај


U+090B, ऋ
DEVANAGARI LETTER VOCALIC R

[U+090A]
Деванагари
[U+090C]

Санскрт

(санскрт)

Падеж Једнина Множина
Номинатив ... ...
Генитив ... ...
Датив ... ...
Акузатив ... ...
Вокатив ... ...
Инструментал ... ...
Локатив ... ...Слогови: ...,  мн. ...

Изговор:

IPA: [...]  
Аудио: noicon(датотека)

Значења:

Порекло:

...

Примери:

...
... ... ... ... ... ...
... ... ... ... ... ... ...
... ... ... ... ... ...


Преводи

 • Енглески:
 • Италијански:
 • Немачки:
 • Шпански:
 • Француски:
 • Фински:
 • Грчки:
 • Корејски:
 • Непалски:
 • Хинди:
 • Руски:
 • Португалски:
 • Македонски:
 • Хебрејски:
 • Арапски:
 • Мађарски:
 • Бугарски:
 • Кинески:
 • Тамилски:
 • Тибетански:

Девангари самогласници

независан
облик
дијакритички
jel
независан
облик
дијакритички
jel
Gutturális a á, на крају речи a
непчани i ि í, на крају речи i
уснени u ú
Retroflex ri
зубни li
Palato-Gutturális é ai
Labio-Gutturális ó au

Сродни чланци са Википедије:

⡐⡗