шкатула

Пређи на навигацију Пређи на претрагу

шкатула (српски)

Падеж Једнина Множина
Номинатив шкатула шкатуле
Генитив шкатуле шкатула
Датив шкатули шкатулама
Акузатив шкатулу шкатуле
Вокатив шкатуло шкатуле
Инструментал шкатулом шкатулама
Локатив шкатули шкатуламаСлогови: шка-ту-ла,  мн. шка-ту-ле

Изговор:

IPA: [...]  
Аудио: noicon(датотека)

Значења:

кутија

Порекло:

лат.: fcatǔla - кутија за накит

Синоними:

кутија


Примери:


Преводи

  • Енглески:
  • Немачки:
  • Француски:
  • Фински:
  • Грчки:
  • Португалски:
  • Македонски:
  • Арапски:
  • Мађарски:
  • Бугарски: