шкатула

шкатула (српски)

Падеж Једнина Множина
Номинатив шкатула шкатуле
Генитив шкатуле шкатула
Датив шкатули шкатулама
Акузатив шкатулу шкатуле
Вокатив шкатуло шкатуле
Инструментал шкатулом шкатулама
Локатив шкатули шкатуламаСлогови: шка-ту-ла,  мн. шка-ту-ле

Изговор:

IPA: [...]  
Аудио: noicon(датотека)

Значења:

кутија

Порекло:

лат.: fcatǔla - кутија за накит

Синоними:

кутија


Примери:


Преводи

  • Енглески:
  • Немачки:
  • Француски:
  • Фински:
  • Грчки:
  • Португалски:
  • Македонски:
  • Арапски:
  • Мађарски:
  • Бугарски: