со

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

со

со (српски, lat. so)[уреди]

Исто што и сас [1]

српска реч ос или со

Примери:

  1. Ал у̏век ми би́ло кри̑во за̏што о̑н ни би̏о у̀ новина, за̏што се о̑н ни́је на̀слико ни̏кад со̀ ти сви́њама. Дероње [1]


Узвик[уреди]

со, узв.

Категорије: узв.паст.


Облици:

  1. удвојено [1]


Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић, др Драгољуб Петровић; Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, Матица српска, Нови Сад
  2. Жарко Бошњаковић, Пастирска терминологија Срема. Нови Сад (Филозофски факултет), 1985, 174 стр.

Напомене[уреди]


Изведене речи: со

2
  1. со
  2. с о

[[Категорија:{{{6}}}:{{{4}}}|{{{6}}}:{{{4}}}:{{{5}}}]] [[Категорија:{{{6}}}:{{{4}}}:{{{5}}}]] [[Категорија:{{{6}}}:{{{5}}}]]

Фузи ћирилица: со

+

+

++

++

+++

+++


+++++++++++++++

Проширени садржај


++++++++++++++++++++++++++++


+++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++

циклична група
Paley13.svg🁣🀲🀳🂓
О слици