север

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

север (српски)

Падеж Једнина Множина
Номинатив север ...
Генитив ... ...
Датив ... ...
Акузатив ... ...
Вокатив ... ...
Инструментал ... ...
Локатив ... ...

Слогови: ...,  мн. ...

Изговор:

IPA: [...]  
Loudspeaker.svg175px(датотека)

Значења:

...

Порекло:

...

Примери:

...


Преводи

 • Италијански:
 • Немачки:
 • Шпански:
 • Француски:
 • Фински:
 • Грчки:
 • Руски:
 • Португалски:
 • Македонски:
 • Арапски:
 • Мађарски:
 • Бугарски:

Сродни чланци са Википедије:

север

Изведене речи: север

5
 1. север
 2. севе евер
 3. сев еве вер
 4. се ев ве ер
 5. с е в е р
Распоред домина од пет слова
1/А Пар 2/Б Пар 3/В Пар 4/Г Пар 5/Д
21 1 07 2 03 3 07 3 20
1 21:07607се

12 07:03183ев

23 03:07067ве

34 07:20200ер

45
321 123 21:07:03 (18183)


234 07:03:07 (05467)


234 03:07:20 (02000)


345 543
с 1 е 21:07:03 (00545467):07 в 07:03:07 (00164000):20 е 5 р

Фузи ћирилица: север

+

+

++

++

+++

+++


+++++++++++++++

Проширени садржај


++++++++++++++++++++++++++++


+++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++

циклична група
Paley13.svg🁣🀲🀳🂓
О слици