сделать

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

Руски[уреди]

Алтернативни облици[уреди]

Етимологија[уреди]

с- (s-) +‎ де́лать (délatʹ)

Изговор[уреди]

  • МФА(кључ): [ˈzʲdʲelətʲ]
  • (file)

Глагол[уреди]

сде́лать (sdélatʹ)

  1. to make, to do
    сде́лать замеча́ниеsdélatʹ zamečánijeto pass a remark, to make a remark

Коњугација[уреди]

Lua грешка in Модул:ru-verb at line 1950: attempt to call field 'strip_ending' (a nil value).