речи

Српски

речи (српски)

Падеж Једнина Множина
Номинатив ... ...
Генитив ... ...
Датив ... ...
Акузатив ... ...
Вокатив ... ...
Инструментал ... ...
Локатив ... ...

Слогови: реч,  мн. ре-чи

Изговор:

IPA: [...]  
Аудио: noicon(датотека)

Значења:

...

Порекло:

...

Примери:

...


Преводи

 • Енглески:
 • Италијански:
 • Немачки:
 • Шпански:
 • Француски:
 • Фински:
 • Грчки:
 • Руски:
 • Португалски:
 • Македонски:
 • Арапски:
 • Мађарски:
 • Бугарски:

Сродни чланци са Википедије:

речи

Шаблон:119:148

Бугарски

===Pronunciation

=

===Verb

=

речи (rečí)

 1. Second-person singular imperative form of река.

Руски

===Pronunciation

=

===Noun

=

ре́чи (réčif inan or f inan pl

 1. генитива једнине of речь (rečʹ)
 2. датива једнине of речь (rečʹ)
 3. препозиционала једнине of речь (rečʹ)
 4. номинатива множине of речь (rečʹ)
 5. акузатива множине of речь (rečʹ)