накана

накана

Српски

накана (српски, lat. nakana)

Падеж Једнина Множина
Номинатив накана накане
Генитив накане накана
Датив накани наканама
Акузатив накану накане
Вокатив накано накане
Инструментал наканом наканама
Локатив накани наканама


Именица

накана, ж

Слогови: на-ка-на,  мн. на-ка-не


Значења:

[1] намера да се нешто предузме или уради

Примери:

...


Преводи

  • Енглески:
  • Руски:

Референце

  1. Ћосић, Павле; et al. (гл. асистент и стручни консултант Бојана Ђорђевић) (2008). Речник синонима. Београд: Kornet. ISBN 978-86-86673-09-1.  (COBISS)