ме

Извор: Викиречник

ме (српски)

Падеж Једнина Множина
Номинатив ... ...
Генитив ... ...
Датив ... ...
Акузатив ... ...
Вокатив ... ...
Инструментал ... ...
Локатив ... ...

Слогови: ...,  мн. ...

Изговор:

IPA: [...]  
Loudspeaker.svg 175px (датотека)

Значења:

...

Порекло:

...

Примери:

...

Преводи

 • Енглески:
 • Италијански:
 • Немачки:
 • Шпански:
 • Француски:
 • Фински:
 • Грчки:
 • Руски:
 • Португалски:
 • Македонски:
 • Арапски:
 • Мађарски:
 • Бугарски:
 • Кинески:

Сродни чланци са Википедије:

ме

Суфикс

ме
меа, меб, мев, мег, мед, међ, мее, меж, мез, меи, меј, мек, мел, мељ, мем, мен, мењ, мео, меп, мер, мес, мет, мећ, меу, меф, мех, мец, меч, меџ, меш

Префикс

ме
аме, бме, вме, гме, дме, ђме, еме, жме, зме, име, јме, кме, лме, љме, мме, нме, њме, оме, пме, рме, сме, тме, ћме, уме, фме, хме, цме, чме, џме, шме