коца

Пређи на навигацију Пређи на претрагу

коца

коца (српски, lat. koca)[уреди]

Именица[уреди]

коца, ж

Категорије: риб.


Облици:

  1. ко̏це [1]

Примери:

  1. То се зову коце. То се од прућа, а може се и од трске овако се то правило. И ту иде нуз ту ограду та риба, шаран. Крупни шарани се ватали. [2] Апатин [1]


Синоними:

  1. главчина [1]


Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 1,2 Речник српских говора Војводине, измењено и допуњено издање у 4 тома, приредили мр Дејан Милорадов, Катарина Сунајко, мр Ивана Ћелић и др Драгољуб Петровић, Матица српска, Нови Сад.
  2. Велимир Михајловић—Гордана Вуковић, Српскохрватска лексика рибарства. Нови Сад (Филозофски факултет), 1977, 457 стр.

Напомене[уреди]

Префикс[уреди]

коца
акоца, бкоца, вкоца, гкоца, дкоца, ђкоца, екоца, жкоца, зкоца, икоца, јкоца, ккоца, лкоца, љкоца, мкоца, нкоца, њкоца, окоца, пкоца, ркоца, скоца, ткоца, ћкоца, укоца, фкоца, хкоца, цкоца, чкоца, џкоца, шкоца