ајд

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

ајд

ајд (српски, lat. ajd)[уреди]

Узвик[уреди]

ајд, узв.

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) нека буде, добро, деде(р), нека, дај, важи, ако, може, ајте, ајдеде, хајдеде, хајте, хајде није ваљда, не бих рекао, хајте, бежи, фам. можеш мислити изр. фам., не може бити, не би се рекло, ма немој, жарг. ма иди жарг., дела, ајте, дај, невероватно, хајде бегај, ма замисли(те), деде, иди, немогуће, није него, не би се рекло, ко би рекао, иди бегај фам., иди, крени, пођи, ходи, дођи, одлази, хајде [1][н 1]


Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд 2008, ISBN 978-86-86673-09-1

Напомене[уреди]

  1. Ово значење је изведено преко синонима. Молимо вас да замените овај шаблон одговарајућим описом значења.

Суфикс[уреди]

ајд
ајда, ајдб, ајдв, ајдг, ајдд, ајдђ, ајде, ајдж, ајдз, ајди, ајдј, ајдк, ајдл, ајдљ, ајдм, ајдн, ајдњ, ајдо, ајдп, ајдр, ајдс, ајдт, ајдћ, ајду, ајдф, ајдх, ајдц, ајдч, ајдџ, ајдш

Префикс[уреди]

ајд
аајд, бајд, вајд, гајд, дајд, ђајд, еајд, жајд, зајд, иајд, јајд, кајд, лајд, љајд, мајд, најд, њајд, оајд, пајд, рајд, сајд, тајд, ћајд, уајд, фајд, хајд, цајд, чајд, џајд, шајд

Изведене речи: ајд

Фузи ћирилица: ајд

+

+

++

++

+++

+++


+++++++++++++++

Проширени садржај


++++++++++++++++++++++++++++


+++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++

циклична група
Paley13.svg🁣🀲🀳🂓
О слици