ат

Извор: Викиречник
Иди на навигацију Иди на претрагу

ат

ат (српски, lat. at)[уреди]

Именица[уреди]

ат, м

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) коњ, рет. парип рет., дорат суж., ђого суж., белаш суж., белац суж., зеленко суж., ђогат суж., вранац (за тезаурус) суж. [1][н 1]


Референце[уреди]

  1. 1,0 1,1 Ћосић, Павле; et al. (гл. асистент и стручни консултант Бојана Ђорђевић) (2008). Речник синонима. Београд: Kornet. ISBN 978-86-86673-09-1.  (COBISS)

Напомене[уреди]

  1. Ово значење је изведено преко синонима. Молимо вас да замените овај шаблон одговарајућим описом значења.

Суфикс[уреди]

ат
ата, атб, атв, атг, атд, атђ, ате, атж, атз, ати, атј, атк, атл, атљ, атм, атн, атњ, ато, атп, атр, атс, атт, атћ, ату, атф, атх, атц, атч, атџ, атш

Префикс[уреди]

ат
аат, бат, ват, гат, дат, ђат, еат, жат, зат, иат, јат, кат, лат, љат, мат, нат, њат, оат, пат, рат, сат, тат, ћат, уат, фат, хат, цат, чат, џат, шат