Пређи на навигацију Пређи на претрагу
U+4E79, 乹
CJK UNIFIED IDEOGRAPH-4E79

[U+4E78]
ЦЈК јединствени идеограми
[U+4E7A]

међународно


Han character

(Kangxi radical 5, +8, 9 strokes, cangjie input 十十山 (JJU) or X十十山 (XJJU), четири-угла 42410, composition)

References

 • KangXi: page 84, карактер 21
 • Dai Kanwa Jiten: карактер 194
 • Hanyu Da Zidian: том 1, страна 56, карактер 1
 • Unihan data за U+4E79

Кинески


За изговор и дефиниције од – види .
(Овај character, , је a variant облик од .)

Јапански


Kanji

(uncommon “Hyōgai” kanji)

 1. drought
 2. to dry; to desiccate
 3. to drink up
 4. heaven
 5. emperor

Readings

 • On (unclassified): かん (kan); けん (ken)
 • Kun: かわく (kawaku, 乹く)

(кинески)

Објашњење.

Изговор:

пинјин: gān  
Аудио: Loudspeaker.svgnoicon(датотека)
Шаблон:zh-cir

Радикал:

...

Шаблон:Karakter Шаблон:Тетрада

Значења:

...

Примери:

 1. ...
  1. ...
   1. ...
    1. ... ...


Синоними:

...


Хомофони:

...


Хомографи:

...

ХСК ниво:

...

Асоцијације:

...

Изведене речи:

...


Сродни чланци са Википедије:


Преводи

 • Амхарски:
 • Арапски:
 • Африканс:
 • Бугарски:
 • Дански:
 • Енглески:
 • Француски:
 • Грузијски:
 • Грчки:
 • Хебрејски:
 • Хинди:
 • Италијански:
 • Јапански:
 • Кмерски:
 • Корејски:
 • Мађарски:
 • Немачки:
 • Непалски:
 • Норвешки:
 • Португалски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Тамилски:
 • Украјински:
 • Шведски:
 • Шпански:

Референце